Arabacıalanı Mahallesi 54. Cadde, Cadde 54 İş Merkezi No: 3/F D: 404 Serdivan / Sakarya

Prefabrik Yapılar Nerelerde Kullanılır?

17.01.2020
3.006
Prefabrik Yapılar Nerelerde Kullanılır?

Prefabrik Yapılar Nerelerde Kullanılır?

Prefabrik yapılar, ön üretimli ve de montajlı olmaları nedeni ile son derece geniş bir kullanım alanına sahiptir. Her ne kadar kullanım alanı gittikçe genişliyor olsa da prefabrik yapıları tercih etme noktasında tereddüt edenler de var. Hazır yapılardan uzak duran, prefabrik yapılar yerine çok daha masraflı olmasına rağmen diğer standart inşa teknikleri ile üretilen yapılara yönelenlerin, bir kısmı kulaktan dolma bir kısmı da kötü tecrübelerden oluşan çekinceleri var. Hatta prefabrik ev için güvenilmez tanımlaması yapanlar da mevcut. Bu tarz yorum ve düşüncelerin altında genellikle yapılan kötü işlerin izleri vardır. Vadi Villa tüm kötü tecrübe ve yorumları hafızalardan silmek ve en kalitelisini üretmek için yola çıktı. Prefabrik yapıların nerelerde kullanılabildiğini inceleyerek akıllardaki soruları da cevaplayalım.

Konut İhtiyacının Karşılanmasında Prefabrik Yapılar

Galvanizli çelik sac ile belirli ebatlarda üretilmiş ve fabrikada montajlanarak kullanım alanına taşınmış olan prefabrik yapılara muhakkak ki denk gelmişsinizdir. Özellikle afetlerin ardından barınma ihtiyacının karşılanmasında prefabrik ev yegane çözümdür. Elbette tek kullanım alanı acil durumlar değil; ama acil durumlar için prefabrik yapıları farklı kılan harika özellikleri var. Evvela çadır ile kıyaslandığında “yuva” tabirine daha yakın olan bir ev inşası söz konusudur. Statik yapısı ve tasarımı itibari ile prefabrik ev, çadır ile mukayese edilemeyecek kadar öndedir. Prefabrik yapının sunduğu niteliklere sahip betonarme bir binanın ise prefabrik kadar hızlı ve düşük maliyetli olarak inşa edilmesi neredeyse imkansızdır. Ayrıca geçici çözüm aranılan durumlarda standart betonarme yapılar ve benzerleri, kalıcı olmaları, ihtiyaç anında başka bir konuma nakledilemeyecek özellikte olmaları sebebi ile prefabrik yapıların sunduğu tasarruf imkanını sunmazlar. Kolaylıkla sökülebilen prefabrik yapılar, aynı kolaylıkla başka bir yere de nakledilebilir. Standart yapıların tek kullanımlık özelliğinin aksine bakımlı bir prefabrik defalarca kez taşınıp kullanılabilir. Üstelik bilinenden çok daha uzun ömürlü olmaları sebebi ile bütçeye uygun konut ihtiyacında da değerlendirilebilirler.

Ofis ve Şantiye Binası İhtiyacının Karşılanmasında Prefabrik Yapılar

Her türlü inşaat şantiyesinde, gerek çalışanların barınma ihtiyacının karşılanması gerekse de ofis amaçlı kullanımlar için prefabrik yapılar oldukça idealdir. Şantiye ortamlarının zorlu şartları ve geçici olmaları nedeni ile hem sağlam hem de mobil özellikli yapıların kullanılması bir zaruret olarak ortaya çıkar. Sağlam çelik sac, kaliteli duvar panelleri ile prefabrik yapılar her türlü hor kullanım ile başa çıkabilirler. Aynı zamanda modifiye edilebilir oluşları sayesinde ebatları değiştirilerek daha geniş kullanım alanları da oluşturulabilir. Tanıtım ofisleri, idari ofisler ve diğer pek çok ofis ihtiyacı için de prefabrik yapılar son derece uygun tercihlerdir. İş alanlarının vazgeçilmezi prefabrik yapılarda kullanılan malzemenin kalitesi kullanım ömürlerini de belirler.

Dağ ve Bağ Evi İhtiyacının Karşılanmasında Prefabrik Yapılar

Kendinize ait bir sükunet ortamı, bir dinlenme alanı oluşturmak istediğinizde prefabrik yapılardan destek alabilirsiniz. Sahip olduğunuz arazinin kenarına çok fazla uğraş istemeyen bir yapı yerleştirmeniz gerektiğinde en hızlı çözümü prefabrik yapılardan alırsınız. Yalıtımın son derece kuvvetli oluşu ve ek izolasyonun da mümkün olması sayesinde prefabrik yapılar dağ ve bağ evi olarak da inşa edilebilirler. Kapladıkları alanın minimalliğine nispeten daha geniş bir kullanım alanı sunarak isteklerinizin hepsine karşılık verebilirler. Ayrıca betonarme ve ahşap binalara nazaran daha hızlı ve daha düşük bütçeyle inşa edilmeleri sayesinde hem zamandan hem de maliyetten tasarruf sağlarlar.

 

Prefabrik yapıların kullanım alanı biraz da sizin hayal gücünüze bağlı olarak genişleyebilir. Elbette bir prefabrik yapının tam anlamı ile sizi memnun etmesi üretim kalitesine bağlıdır. Bu anlamda gözü kapalı güvenebileceğiniz Vadi Villa, size geleceğin yapı teknolojisini şimdiden sunuyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: