Arabacıalanı Mahallesi 54. Cadde, Cadde 54 İş Merkezi No: 3/F D: 404 Serdivan / Sakarya

Bağımsızlığın Konut Hali: Çelik Müstakil Ev

15.01.2020
3.684
Bağımsızlığın Konut Hali: Çelik Müstakil Ev

Çelik müstakil ev, apartman curcunasından ve kalabalığın bezdirici etkisinden uzak durmak isteyenler için öne çıkan barınma alternatifi. Üstelik sahip olduğu olumlu değerler ile standart yapıların çok ötesinde özellikler sağlaması ile çelik yapılar çok daha avantajlı. Neden müstakil ev tercih edilir? Müstakil ev daha masraflı mıdır? Çelik müstakil evin betonarme müstakil evden farkı ne? Öncelikle müstakil ev tanımlamasından yola çıkalım ve çelik konstrüksiyon yapıların avantajları ile devam edelim. Vadi Villa kalitesi ve güvencesi ile sahip olacağınız müstakil çelik eviniz hakkında hiçbir soru işareti bırakmayacak yazımıza devam edelim.

Müstakil Ne Demek?

Müstakilin kelime anlamı bağımsızdır. Tam da müstakil ev tercih edenlerin bir konutta aradıkları ana özelliğin net karşılığı diyebiliriz. Müstakil kelimesinden yola çıkıldığında ise müstakil evin ne ifade ettiği de anlaşılabilir. Yapı, kullanım ve malik özellikleri itibari ile başka herhangi bir ortaklığı olmayan, genellikle tek bir aile tarafından barınılan ve tüm kullanım alanlarının mülk sahiplerine ait olduğu bina tipine müstakil diyoruz. Çelik müstakil ev de sadece size ait olan çelik ev anlamına geliyor.

Müstakil Evin Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

Çelik müstakil evler de dahil olmak üzere müstakil evlerin genelinin tercih edilmesinin ana sebebine kısıtlanmadan kaçınma diyebiliriz. Apartman, site ve benzeri çoklu yaşam alanlarında çoğu alanın müştereken kullanılıyor olması bazı kural ve kısıtlamaları da beraberinde getirir. Eviniz için yapacağınız kimi değişikliklerde komşularınızın onayı almanız gerekebilir. Ayrıca ortak giderler de kimi zaman can sıkıcı olabilir. Sizin dahil olmak istemediğiniz bir harcamaya mecburen ortak edilmeniz neticesinde istemediğiniz tutarları ödemek zorunda kalabilirsiniz. Gürültü ve benzeri şikayetlere de apartman ve benzeri binalarda sıkça rastlanılır. Tüm bu keşmekeşten uzaklaşmak, eviniz ile ilgili bireysel kararlar alabilmek adına çelik müstakil ev tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bahçe gibi hobi alanlarını oluşturmak da müstakil ev ile mümkün hale gelir. Kısacası yaşam alanınızı bağımsız hale getirmek ve bunu da sağlam bir şekilde yapmak isterseniz Vadi Villa kalitesi ile inşa edilmiş bir müstakil çelik ev tercihiniz olabilir.

Çelik Müstakil Evin Farkı Nedir?

Günümüz inşaat teknolojisi ile ortaya çıkarılabilen binalar standart tip ve kalitededir. Biraz daha farklı, güncel ve ufku açık bir teknoloji arzulandığında ise çelik konstrüksiyon yapılar devreye girer. Müstakil dendiğinde illa tek katlı çelik evler akla gelmemeli. İki veya daha fazla katlı çelik evler de müstakil sınıfına girebilir. Modern çelik villa da çağımızın müstakil çelik evlerinin güzide örneklerindendir. Çelik müstakil ev için sıralayacağımız farklar, aslında tüm çelik konstrüksiyon yapıların standart yapılardan farklarıdır. Sağlamlık ve denge detayı elbette burada da başı çekiyor. Son derece kararlı yapıdaki hafif çelik taşıyıcı çerçeve sayesinde depremlere ve benzeri afetlere çok daha dayanıklı binalar inşa edilebiliyor. Ayrıca kullanılan modern izolasyon malzemeleri sayesinde klasik binaların çok ötesinde bir yalıtım da mümkün. Aynı yüz ölçümüne sahip bir alana kurulan betonarme müstakil eve göre çelik müstakil ev, daha fazla kullanım alanı sağlar. Taşıyıcı hafif çelik sistem ve duvar panellerinin betonarme yapılara oranla daha ince olmaları, çok daha geniş bir alanın kullanılmasını mümkün kılar. Ebatlardaki bu incelik sanılanın aksine sağlamlıktan eksiltmez. Aksine çok daha sağlam bir yapı oluşturulur. Çeliğin daha rahat işlenebilir ve şekillenebilir oluşu da çelik müstakil evin arzu ettiğiniz hemen her tasarımda inşa edilebilmesine olanak tanır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: