Arabacıalanı Mahallesi 54. Cadde, Cadde 54 İş Merkezi No: 3/F D: 404 Serdivan / Sakarya

Tek Katlı Çelik Villa – 165 m2

VVM10-1650-31
Tek Katlı Çelik Villa – 165 m2
Ürün Görselleri

Modern Çelik Villa ve Modern Çelik Evler

Modern çelik villa ve modern çelik evler kelime öbeklerini sıklıkla duyuyor ve çelik yapılarda modern mimarinin yerini merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre. Mimari ve inşaat teknolojileri sürekli gelişiyor ve kendini güncelliyor. Aslına bakılırsa mimari ve inşa modasında tıpkı kıyafet modasında olduğu gibi bir kendi tekrardan bahsetmek mümkün olabilir. Farklı tarzlar denense de en uyguna hep bir geri dönüş vardır. Gerçi çok uzun yıllar varlığını sürdürecek yapıların sahip olduğu moda için kısa süreli ya da geçici tanımını kullanmak da pek mümkün değil. Mimarideki değişimler her dönemde farklı etkilere yol açmış ve dönemin kimliğinin binalara yansımasına neden olmuştur. Yöresel farklılıklar da modern mimarinin gelişimine tesir eder. Karadeniz çelik ev ihtiyacında farklı detaylara önem verirken Erzincan için çelik evdeki gereklilikler çok daha farklı olabilir. Modern mimari ve modern inşa tekniklerine geçiş ise günümüze yakın bir dönemde başlangıç yapmış ve hala devam etmekte. İhtiyaçlar ve arzular sürekli değiştiği için mimari ve inşaatta güncelleme de kaçınılmaz hale geliyor. Tek Katlı Çelik Ev ya da Tek Katlı Çelik Villa hakkında da modern mimarinin etkilerinden bahsetmek mümkün. Modern mimari tek katlı çelik ev ve modern mimari tek katlı çelik villa hangi özelliklere sahip biraz daha yakından bakalım.

Modern Mimari Nedir?

Sadece modern çelik villa ve modern çelik evler özelinde değerlendirmeye kalktığımızda, modern mimarinin hem terminolojisine hem de güncel içeriğine tam olarak hakim olamayız. Bu nedenle modern mimariyi biraz geniş kapsamlı ele alacağız. Mimariye ve inşa tekniklerinize karşı alakanız var ise buradan sonraki bilgiler hayli ilginizi çekecektir. Modern mimarlık dendiğinde akla bir diğer isim fonksiyonalizm gelir. Modern mimarlık, yapının tasarlanması esnasında estetik kaygıların büyütüldüğü süsleme detaylarından daha ziyade işlevselliğe odaklanır. Bu nedenle temelde biçimlerin sadeleştirilmesi ve süslemelerin neredeyse tamamen ortadan kaldırılmasını benimser. Modern mimariye dair izler, 20’inci yüzyılın başlarında görülmeye başlanır. O dönem, çok fazla mimar temsilcisi olmasa bile, bu ekolü benimseyenler bazı yapıtlar ortaya koydular. Modern mimariye gönül verenlerin eserlerinin sıklıkla görülmeye başlandığı dönem ise 2’inci Dünya Savaşı sonrasıdır. Aslına bakılırsa modern mimarinin sadelik ve işlevsellikten yana olan mantığının acil yapı ihtiyacının ortaya çıktığı bir dönemde daha fazla benimsenmesi gayet normal. Prefabrik yapılar, çelik konstrüksiyon da bu dönemlerde daha sık kullanılır hala geldi. Özellikle betonarme prefabrik o yıllarda çok fazla tercih ediliyordu. Toplum ihtiyaçları göz önüne alındığında modern mimari ve modern inşa tekniklerinin yaygınlaşması kaçınılmazdır. Sosyal yapının güncel gereksinimleri süsleme ve diğer detayları arka plana itmeyi gerektiriyor. Muhafazalı yaşam alanı oluşturma işlevinin öncelikli olarak yerine getirilmesi, modern mimarlık anlayışının temel ayaklarından biri. Bu elbette çelik ev yapımı esnasında estetikten tamamen uzak bir tasarıma geçileceği anlamına gelmiyor. Sadeliğin de kendine has bir estetiği olduğunu kabul ederek daha keskin ve işlevsel hatlarla arzulanan estetiği yakalamak da pekala mümkün. Sanayileşmenin soğuk yüzü olarak da tasvir edilebilen modern mimarinin sıcak bir yüz ile temsil edilmesi de son derece olası. İki katlı çelik villa sahibi olmak istediğinizde, modern mimari sizin sıcak bir yuva beklentinize elbette mani olmayacak. Daha keskin ve modern çizgiler, gelişmiş mühendislik ve inşa teknolojisi sayesinde, çağımıza uygun ve hatta geleceği bugüne taşıyan bir yuvaya sahip olursunuz.

Mimaride Modernizm ve Çelik Konstrüksiyon

Modern mimari tek katlı çelik villa ve modern mimari tek katlı çelik ev tasarımında, modern mimari ve inşa tekniklerinin hepsinden istifade edilir. Çelik konstrüksiyon yapıların ana marifetinin çok üstün bir sağlamlık olduğunu en başta belirtmek gerekir. Sağlam bir iskeletin üzerine yine sağlam bir giydirme yapıldığında tümüyle güvenli ve statik bir yapı elde edilir. Modern mimarinin harmanına çelik konstrüksiyonun dahil olmasının en büyük avantajı da bu sağlamlık olgusunun daha da gelişmiş olmasıdır. Bir yuva olarak tasarlanan ve imal edilen iki katlı çelik ev size ilk bakışta güven vermelidir. Elbette sadece sağlamlık ve güven hissi ile bir yapının yuva haline dönüşmesi mümkün değildir. Bu kısımda olayların seyrini değiştiren ise modern mimari teknikleri olur. Tasarım detayları, dış cephe kaplama, iç mimari özellikleri gibi teknik mimari detaylar çelik yapıyı eve dönüştürür. Modern mimarinin işlevsellik temelli görüşü sayesinde, yaşam alanı fazla, her parçası bir görevi üstlenmiş yekpare bir yapı elde edilir. Hayallerinizi yansıtarak tasarlattığınız çelik müstakil ev, amacına hizmet etmekten uzak ise bir müddet sonra devasa bir hayal kırıklığına dönüşecektir. Bu nedenle çelik konstrüksiyon sağlamlığı ile bir ev inşa ettirmek istediğinizde işinin ehli bir firma ile çalışmalısınız. Modern mimarinin güncel tüm detaylarını sonuna kadar değerlendiren ve modern inşa teknikleri ile hafif çelik ev ve diğer tüm çelik konstrüksiyon yapı ihtiyaçlarınızı karşılayan Vadi Villa için küçük hayal yoktur.

Tokat’ta geleneksel mimari teknikleri ile bir tasarım istediğinizde, Sivas’ta yöresel mimari ile entegre olmuş bir tasarım hayal ettiğinizde ve Samsun’da tamamı ile modern mimari tekniklere emanet bir proje arzuladığınızda, adresiniz tek olacak. Modern çelik villa ve modern çelik evler için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir ve hayalinizdeki huzurlu, güvenli yuvaya kavuşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: